Overig nieuws
- Pierre Heijnen: Binnenhofblog 11
- PvdA fluit jeugdwedstrijden
- In de media: Haagse raad wil duidelijkheid van PVV-fractie
- Inbreng PvdA tweede openbare bespreking collegevorming
- Van Nieuwenhoven graag bereid tot openbare bespreking coalitievorming
- PvdA vraagt aandacht voor ramp in Turkije
- Van Nieuwenhoven voert vervolggesprekken coalitievorming Den Haag
- PvdA: Geen college met PVV
- PvdA buurtonderzoek groot succes
Nieuwsbrief
Schriftelijke vragen
Gele kisten HTM - Willem Minderhout
Ma 1 Feb 2010Den Haag, 26 januari 2010
Aan de voorzitter van de gemeenteraad, de heer J.J. van Aartsen,
Sinds enige tijd duiken er in de nabijheid van traminfrastructuur steeds meer opvallende gele kisten op.
Op basis van artikel 38 van het Reglement van Orde stellen wij het college hierover de volgende vragen:
1. Is ons vermoeden juist dat deze kisten bezit zijn van de HTM?
2. Kunt u ons meedelen waarvoor deze kisten dienen?
3. Zijn deze kisten een permanente ‘aanwinst’ voor de inrichting van de publieke ruimte, of betreft het hier een tijdelijke maatregel?
4. Heeft de HTM een vergunning aangevraagd en gekregen voor het plaatsen van deze kisten in de openbare ruimte? Zo nee, wanneer bent u van plan deze kisten te laten verwijderen?
5. Betaalt de HTM precario en/of andere vergoedingen voor het plaatsen van deze gele kisten?
6. Is het college er van op de hoogte dat deze gele kisten een grote aantrekkingskracht blijken te hebben op plak- en kliedervandalen?
7. Heeft de HTM, als participant in het anti-graffiti-convenant, maatregelen genomen om deze gele kisten graffiti- en postervrij te houden? Zo ja, waaruit bestaan deze maatregelen? Zo nee, waarom niet?
8. Is het doel dat door de aanwezigheid van deze kisten gediend wordt ook op een andere manier op te lossen? Zo nee, waarom niet? Zo ja, waarom gebeurt dat dan niet?
9. Bent u van plan om met de HTM naar een alternatief voor deze gele kisten te zoeken? Zo nee, waarom niet? Zo ja, op welke termijn denkt u dat de HTM de gele kisten uit het straatbeeld verwijderd zal hebben?
10. Hoe is de terugkeer van de gele bak te rijmen met de uitspraak van een woordvoerder van de HTM: “Het zand wordt nu op één centraal punt, in de remise, bijgevuld en de gladheidsbestrijding is tegenwoordig een taak van de gemeente. De bakken zijn dus overbodig. De afgelopen maanden zijn de kisten langzaam uit het straatbeeld verdwenen. En de laatste paar volgen binnenkort.” in de AD/HC d.d. 26 september 2009?
11. Deelt u overigens de opvatting van de HTM-woordvoerder dat ‘de gladheidsbestrijding tegenwoordig een taak van de gemeente’ is? Zo ja, op welke afspraken tussen gemeente en HTM is deze opvatting gebaseerd? Zo nee, hoe is die indruk bij de HTM ontstaan en is de HTM zich ondertussen weer bewust van haar eigen verantwoordelijkheid m.b.t. gladheidsbestrijding?
Willem Minderhout
PvdA
--------------------------------------------------------------------------------
Status:
De vragen zijn nog niet beantwoord.
--------------------------------------------------------------------------------
Zoeksysteem bestuurlijke stukken:
