Uit Fractie en Gemeenteraad

PvdA: Geen steun voor tunnel Koninginnegracht

Wo 20 Jan 2010
PvdA: Geen steun voor tunnel Koninginnegracht

De PvdA zal vooralsnog niet instemmen met de plannen voor een OV-tunnel onder de Koninginnegracht. Voor de aanleg van deze tunnel is door het Rijk 100 miljoen beschikbaar gesteld, maar PvdA-woordvoerder Koen Baart is nog niet overtuigd van nut en noodzaak.

“Zomaar een tunnel aanleggen omdat je nu eenmaal 100 miljoen hebt gekregen, daar ben ik niet van”, aldus Baart.

De PvdA hecht er aan dat eerst alle mogelijke varianten goed worden onderzocht. De partij wil dat de varianten ook van het Platform Openbaar Vervoer Haaglanden en reizigersorganisatie Rover worden onderzocht. Die laatste stelt een tunnel voor aan de zijde van de Raamweg.

Besluit
Baart zal dit standpunt innemen tijdens de commissiebehandeling van aanstaande donderdag. Baart: “Alleen op basis van deze studies, waarmee alle voors en tegens in kaart worden gebracht, kan de raad een gedegen besluit nemen. Bovendien verwacht ik van een OV-tunnel dat het openbaar vervoer er beter van wordt en in het huidige plan gaat dat er juist op achteruit.”

Meerderheid
Een peiling onder de andere fracties wijst uit dat een meerderheid het voorstel van de PvdA zal steunen. Koen Baart: “Behalve de VVD, die normaalgesproken toch niet graag geld in de gracht gooit…”