Overig nieuws
- Pierre Heijnen: Binnenhofblog 11
- PvdA fluit jeugdwedstrijden
- In de media: Haagse raad wil duidelijkheid van PVV-fractie
- Inbreng PvdA tweede openbare bespreking collegevorming
- Van Nieuwenhoven graag bereid tot openbare bespreking coalitievorming
- PvdA vraagt aandacht voor ramp in Turkije
- Van Nieuwenhoven voert vervolggesprekken coalitievorming Den Haag
- PvdA: Geen college met PVV
- PvdA buurtonderzoek groot succes
Nieuwsbrief
Campagne 2006
Samen Sterker - Werken aan een beter Nederland
Zo 3 Sep 2006 - Programmacie ovv Paul Depla
Het Nederland dat de PvdA voor ogen heeft, is een land waar we onze kinderen met een gerust hart kunnen laten opgroeien. Kinderen staan bij de PvdA daarom met stip op één.
En dat begint al direct na hun geboorte. De PvdA wil dat de kwaliteit van de kinderopvang beter wordt. Ouders die werk en zorg willen combineren, kunnen drie dagen per week gratis gebruik maken van kinderopvang.
De PvdA blijft de partij van werk, werk, werk. Onder andere door de invoering van een werkbonus kunnen er tienduizenden mensen meer aan de slag. Maar we kiezen er de komende jaren vol overtuiging voor om ook flink te investeren in gezondheidszorg en onderwijs.
Werken aan het Nederland van morgen is investeren in het onderwijs van vandaag.
Daarom trekken we 2,1 miljard euro uit voor onderwijs. De kwaliteit van het onderwijs moet omhoog en de uitval in het VMBO drastisch omlaag. De PvdA pleit voor een forse salarisverhoging (tot wel 10%) voor leraren, vooral in het basisonderwijs en in het VMBO.
Eén van de graadmeters voor de conditie van de samenleving is de zorg voor zieken en ouderen. Zij zouden zich vanzelfsprekend gekoesterd moeten voelen. Het is voor de PvdA onaanvaardbaar dat er in verpleeghuizen 'pyamadagen' bestaan en bewoners bijna niet buiten komen. De PvdA komt met een noodplan om deze misstanden aan te pakken. De PvdA wil ervoor zorgen dat verplegers weer tijd hebben voor mensen. Daarom komen er 2500 extra handen aan het bed.
De PvdA opent ook de aanval op asociaal gedrag. Laten we onze kinderen het goede voorbeeld geven. Daarom maken we korte metten met vandalisme, onbeschoftheid en ander asociaal gedrag. Of het nu gaat om fraude en misbruik van uitkeringen of onbeschoft gedrag tegen ambulancepersoneel: asociaal gedrag wordt niet getolereerd en strenger bestraft.
Een beter Nederland begint in de eigen buurt. De PvdA wil dat buurtbewoners zich veilig voelen. Daarom worden veelplegers van straat gehaald en behandeld en worden huisjesmelkers de pas afgesneden. De PvdA investeert 1,8 miljard euro in oude wijken: we verlagen de belasting voor kleine ondernemers en er komen buurtbudgetten die door bewoners besteed kunnen worden voor het opknappen van hun wijk.
Nederland kan en moet beter. Het is tijd voor verandering. Daarom Partij van de Arbeid !
Verkiezingskrant 2006
Ontwerpprogramma Kamerverkiezingen 2006
Financiële paragraaf ontwerpprogramma Kamerverkiezingen 2006
Publicatiedatum:
3 september 2006
Auteur(s):
Verkiezingsprogrammacommissie onder voorzitterschap van Paul Depla
'Schrijf een verkiezingsmanifest dat voortborduurt op het werk dat de afgelopen jaren is verricht, en waarin ook ruimte is voor nieuwe accenten en ideeën. Het programma straalt uit dat de PvdA vertrouwen heeft in de toekomst van Nederland en een einde wil maken aan een periode van doemdenken en onzekerheid. Met praktische voorstellen die aansluiten bij de zorgen en wensen van mensen betoont de PvdA zich de exponent bij uitstek van een nieuwe manier van politiek bedrijven, die mensen weer perspectief biedt. Het programma bevat een aantal in het oog springende radicale voorstellen en wordt aansprekend vormgegeven.'
